Halupuu katlamajad võimsusega 80-100 kw

LUK-katlad on mõeldud ridaelamute, korterelamute, tootmis- ja munitsipaalhoonete kütmiseks peamiselt halupuudega. Sõltuvalt katla mudelist jääb maja köetav pind vahemikku 100–1200 m².

Kütmisel halupuudega on soovitatav paigaldada küttesüsteemile akumulatsioonipaak. Akumulatsioonipaak võimaldab pikendada kütmistsüklit ja hoida ühtlasemat temperatuuri köetavates ruumides.

Katel on kolme horisontaalse küttekäiguga, mis tagab kõrge kasuteguri ja kiire soojuse ülekande. Katla kolde ja küttepindade puhastamine on lihtne, mugav ja võtab vähe aega. Katlal on suured teenindusluugid. Katla ukse käelisus on muudetav teavitades eelnevalt Rapla Metalli. Katla valmistamisel on kasutatud kvaliteetset katlaterast ja järgitud käsitsi ja automaatselt köetavate tahkekütuste katelde standardit EVS-EN 303-5:2012. Katlad on katsetatud Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Maaülikooli katlastendis. Katla komplekti kuulub kaitseklapp, roop, hari. Katlale on võimalik juurde tellida tuhaärastus ja suitsugaaside turbulaatorid.

Katla töö kirjeldus

Kõigis LUK –tüüpi kateldes kantakse põlemiskambris tekkinud soojus konvektsiooni teel põlemiskambri ja suitsukäikude seintele, mis omakorda katlavett soojendavad. Kuumad suitsugaasid läbivad koldest lahkudes alumised suitsutorud, puhastusukse süvendi, ülemised suitsutorud ja kogunevad lõpuks suitsusleppesse, moodustades nii kolm suitsukäiku. Optimaalne põlemine saavutatakse primaar- ja sekundaarõhu seadistamisega ning kütuse koguse muutmisega. Põlemise kvaliteeti saab hinnata visuaalselt või mõõtes gaasianalüsaatoriga suitsugaase.

Kasutatavad kütused

LUK tüüpi katlad on mõeldud erinevate tahkete kütuse põletamiseks. Katelde parima töö
tagab alla 20% niiskusega tahkekütuse kasutamine. Eelkõige on mõeldud halupuu põletamiseks, kuid sobivad ka brikett ja kütteturvas ning põleti kasutamisel puiduhake, pellet, puidulaast ja viljajäägid.

Eelised

 • Töökindlus: katla läbimõeldud struktuur tagab pika vastupidavuse
 • Kvaliteet: katel on valmistatud katlaterasest ja vastavalt standardile EVS EN303-5: 2012
 • Efektiivsus: kolm küttekäiku, mis tagavad kõrge kasuteguri ja madala suitsugaaside temperatuuri
 • Mugavus: suured teenindusluugid ja mahukas küttekolle, mis tagavad mugava kütmise ja lihtsa puhastamise
 • Rätsepatoode vastavalt kliendi soovile
 • Usaldusväärsus: kodumaise tootjana garanteerime oma toodete efektiivse toimimise aastast aastasse
 • Hooldus: kodumaise tootjana garanteerime oma toodete efektiivse toimimise aastast aastasse
 • Varuosad: kohene varuosade saadavus tagab toodete täieliku funktsionaalsuse

Lisandmoodulid

Palkidega kuumutamisel on soovitatav paigaldada küttesüsteemi akumuleerimispaak. Akumulatsioonipaak võimaldab pikendada küttetsüklit ja hoida soojendatavates ruumides ühtlasemat temperatuuri.

Katlakomplekt sisaldab termo-manomeetrit, rõhurõhuklappi, konksu, harja. Lisanditena on saadaval tuha eraldamise süsteem ja suitsuturbulaatorid ning konvektiivosade pneumaatiline puhastussüsteem.

Kõrge efektiivsus

Katlal on kolm horisontaalset tuletoru, mis tagavad kõrge efektiivsuse ja kiire soojusülekande. Katla kamina ja konvektiivsete osade puhastamine on lihtne, mugav ja võtab väga vähe aega. Katlal on suured hooldusluugid. Meid ette teatades on võimalik käelisust muuta.

Katel on valmistatud kvaliteetsest katlaterasest vastavalt käsitsi ja automaatselt kuumutatavate tahkeküttekatelde standardile EVS-EN 303-5: 2012. Katla horisontaalsed suitsutorud on valmistatud Ø 76 mm tõmmatud terastorudest ja tulekamber on valmistatud 8 mm terasplekist. Katlaid on katsetatud põlemiskatses Tallinna Tehnikaülikoolis ja Eesti Maaülikoolis.

 1. Puhastusluuk
 2. Sekundaarõhu regulaator
 3. Katlauks – täiteluuk
 4. Primaarõhuregulaator
 1. Tuhaluuk
 2. Korstna siiber
 3. Suitsugaasikanal
 4. Tagumine puhastusluuk
 1. Isolatsioon
 2. Tühjendage 1/2 ”
 3. Tagasi sisselaskeava
 4. Voolu väljalaskeava
 1. Kaitseklapp 3/4 ”
 2. Primaarõhuregulaatori pesa 3/4 ”
 3. Vee jope
 4. Põlemiskamber
Küsi lisainfot: